Horná Krupá prišla o troch hráčov, dotiahla rovnaký počet posíl

Okrem najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku čoskoro odštartujú aj nižšie ligy. Už 5. a 6. marca sa rozbehnú boje takmer vo všetkých stupňoch súťaží na Slovensku. Lídrom 6. ligy – oblastných majstrovstiev je Horná Krupá. Po jeseni vedie tabuľku o tri body pred Leopoldovom. Na jar bude chcieť svoje postavenie potvrdiť. Veľa do vývoja futbalovej jari napovie už prvé jarné kolo, keď sa stretnú práve prvé dva celky súťaže. Doma hrá Horná Krupá.

„Ťažký zápas to bude. Určite chceme vyhrať, zvýšiť si náskok a zostať prvý až do konca súťaže,“ vraví tréner Hornej Krupej Pavol Pavlús. „Registrujem, že súper sa posilnil o Mária Harmana. Ide o kvalitného útočníka, no uvidíme, či hneď zapadne do tímu, so spoluhráčmi sa ešte musí zohrať. Nebojíme sa ale nikoho, máme dobrých futbalistov, doma musíme v tejto súťaži vyhrať s každým protivníkom!“ Hornokrupčania prišli cez zimu o troch futbalistov. Do Abrahámu prestúpil Patrik Malina, odchod avizoval Tomáš Štibraný a od futbalu si dáva pauzu Marián Szalay. „Najmä Szali nám bude citeľne chýbať. Ide o defenzívneho záložníka, ktorý už bol zžitý s naším tímom, vedel, čo od neho žiadam. Má však teraz veľa povinností v práci i doma, vravel, že by ich nestíhal skĺbiť s futbalom,“ povedal tréner Pavol Pavlús.

Szalayovu pozíciu by mohol zastať navrátilec do klubu Stanislav Holič, ktorý po odchode z Hornej Krupej hrával v Šúrovciach a naposledy za Červeník. „Stano je však momentálne zranený, má svalové problémy, verím, že do štartu ligy bude fit.“ Ďalšími posilami sú bývalý hráč Modranky Maroš Boskovič a Juraj Boledovič z Dolnej Krupej, ten na jeseň pôsobil v Naháči. „Ešte jedného hráča by sme radi získali do tímu,“ dodal Pavlús. Naposledy Horná Krupá v príprave prehrala s Bielym Kostolom 0:3. Cez víkend čaká na mužstvo generálka na ligu s Bolerázom. Hrať sa má na prírodnej tráve jedného z oddielov.

Zdroj: www.trnavskyhlas.sk