Mužstvom roka v najvyššej oblastnej súťaži je Horná Krupá, ligu chcú vyhrať

Mužstvom roka v 6. lige – oblastných majstrovstvách je Horná Krupá. Zverenci trénera Pavla Pavlúsa nazbierali najviac bodov počas jarnej časti predošlej sezóny, aj počas jesene v aktuálnom ročníku. Po prvej polovici súťaže zaslúžene vedú tabuľku.

Hornokrupčania na jar prehrali iba so Zelenčom, remizovali s Brestovanmi a Leopoldovom, inak všetky ostatné zápasy vyhrali. Tridsaťosem získaných jarných bodov vynieslo mužstvo na konečnú druhú priečku tabuľky za Drahovce. Jeseň bola o bod slabšia, paradoxne, po nej je mužstvo na čele súťaže s trojbodovým náskokom pred druhým Leopoldovom. „Stratili sme osem bodov. Remíza 0:0 v Leopoldove je v poriadku, tam sme odohrali dobrý zápas. V Majcichove sme ale pri prehre 1:2 nezvládli prvý polčas a v Zavare sme zase viedli dvojgólovým rozdielom a napokon prehrali 2:3. Tieto stretnutia ma mrzia, lebo sme v nich boli lepší a mali sme vyhrať. Ale možno aj takéto facky sú na niečo dobré,“ vraví tréner Pavlús.

Výsledky v roku 2015 mu však dávajú právo na spokojnosť. „Pocity sú to pekné. Ak mám pravdu povedať, išli sme do súťaže s cieľom, že ju chceme vyhrať. Mojím cieľom je byť po skončení sezóny na prvej priečke,“ neskrýva útok na najvyššie méty. Či by mužstvo v takom prípade využilo aj možnosť na postup do piatej ligy, je otázne. Z klubu však zaznievajú skôr hlasy, že 6. liga je pre obec ideálnou.

Jar bude o nás a Leopoldove
Úspech Hornej Krupej tkvie v kvalite dobre zloženého mančaftu. „Nechcem vyzdvihovať nikoho špeciálne, toto mužstvo je futbalové. Raz zahrá jeden nad očakávanie, raz druhý. Môžem ale povedať, že Boris Mikláš výborne drží obranu, Richard Gašparík v strede poľa pomáha svojou kreativítou a pohyblivosťou. Príjemne ma prekvapil Michal Šiška, ktorého sme zapracovali do zostavy.

Napriek tomu by Pavlús rád videl v tíme ešte aj nové tváre. „Káder je pomerne úzky, keď sa nám niektorí chalani zranili, stalo sa, že sme išli na zápas jedenásti. Ak by sme sa ešte o jedného – dvoch hráčov posilnili, bolo by to určite lepšie pre mňa aj pre mužstvo. V zime popracujeme, aby sme niekoho dotiahli.“ Hornej Krupej dýcha na chrbát v trojbodovom závese Leopoldov. Tretí Majcichov však stráca už desať bodov, štvrté Borovce a piate Dechtice dvanásť, šiesta Dolná Krupá dokonca štrnásť bodov. Dokáže ešte niekto zatriasť postavením prvých dvoch celkov súťaže?
„Uvidíme, ako sa dá dokopy Dolná Krupá. Majú celkom dobré mužstvo, sú tam bývalí hráči z Modranky. Počas krupského derby ma ale herne nepresvedčili. Myslím si však, že na jar bude boj o prvenstvo čisto o nás a Leopoldove,“ podotkol tréner Hornej Krupej.

Do haly sa pôjdu zabaviť
Horná Krupá nebude chýbať ani na halovom turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava, ktorý sa uskutoční 9. januára v Mestskej športovej hale v Trnave. V skupine si zmerajú sily so Smolenicami, Dolným Lopašovom a Špačincami.
Družstvo je považované za favorita podujatia. „Žiadne víťazné ciele ale v súvislosti s týmto turnajom na chlapcov nekladieme. Tam si pôjdu zahrať futbal a zabaviť sa. Nie som zástancom haly, takže to beriem iba ako spestrenie,“ poznamenal Pavlús.

Ako ďalej povedal, zimnú prípravu odštartujú v týždni po turnaji. Ako minulý rok, aj tentoraz sa mieni vyhnúť dlhým behom. „Zaradíme do prípravy skôr prvky crossfitu, sústredíme sa na rozvoj sily. Čo najviac sa budeme snažiť pracovať s loptou a tak rozvíjať fyzickú kondíciu,“ dodal.

Zdroj: www.trnavskyhlas.sk